PRIRODOSLOVLJE

voditeljica Olivera Šercer-Žokalj, učiteljica biologije i kemije

Dodatnu nastavu iz prirodoslovlja, koja obuhvaća sadržaje biologije i kemije, pohađaju učenici sedmih i osmih razreda.

Učenici proširuju znanja stečena na redovnoj nastavi izvodeći praktične radove, pokuse, projekte i istraživačke radove što uključuje i rad na terenu.

Cilj je ovakvog načina rada razvijanje kreativnih sposobnosti učenika, poticanje prirodoznanstvenog mišljenja i radoznalosti za otkrivanje novih spoznaja o prirodi. Kod učenika se potiče ekološka svijest. Samostalnim radom nastoji ih se osposobiti za samoorganizirano učenje.

Rezultat ovakvog načina rada je uspjeh učenika na Državnim natjecanjima iz biologije i kemije.