INFORMATIKA 6

OPERATIVNI PLAN I PROGRAM ZA NASTAVU INFORMATIKE - 6. RAZRED Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ivana Ružić, 14. 11. 2008.

CILJEVI I ZADACI UČENJA PREDMETA

Autor: Ivana Ružić, 5. 11. 2008.

GEOGRAFIJA NA SATU INFORMATIKE

Autor: Ivana Ružić, 8. 6. 2009.

Učeći izrađivanje prezentacija pomoću računala na satu informatike, učenici šestih radova učili su i ponovili svoje znanje iz geografije. Rezultat su vrlo zamiljive prezentacije koje možete pogledati u Kutku za učenika - Škrinjica znanja.

PRIRODA NA SATU INFORMATIKE

Autor: Ivana Ružić, 8. 6. 2009.

Učenici šestih razreda su na satovima informatike izrađivali prezentacije o životnjama koje su upoznali na satu prirode; krtici, bumbaru, livadnoj gušterici, fazanu,...

Upoznajte i vi ove životinje kroz vrlo zanimljive prezentacije!

WINDOWS MOVIE MAKER I NJEMAČKI JEZIK

Autor: Ivana Ružić, 5. 6. 2009.

Ponavljajući naučeno gradivo iz njemačkog jezika i informatike, učenici su izradili kratke filmove. Filmove možete pogledati i u Kutku za učenike - Škrinjica znanja.

Provjerite svoje znanje!

Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ivana Ružić, 23. 1. 2009.

U prilogu se nalazi kviz za provjeru vašeg znanja o računalnim mrežama mreza.htm. Kviz se pokreće dvostrukim klikom na ime kviza.

Sretno!

KRIŽALJKA

Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ivana Ružić, 23. 1. 2009.

Ponovite svoje znanje rješavajući križaljku informatika6.htm.

Sretno!

MJESEČNI PLANOVI RADA Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ivana Ružić, 21. 11. 2008.

Upute za izradu prezentacija

Autor: Ivana Ružić, 10. 3. 2008.

Prezentacije pomoću računala mogu poslužiti kao grafička 'podrška' izlaganjima, predavanjima, govorima, predstavljanjima i sl.

Svaka prezentacija se sastoji od jednoga ili više slajdova. Svaki slajd može pored teksta sadržavati i slike, crteže, grafikone, animacije, zvukove i slično.