DRŽAVNO NATJECANJE MLADIH TEHNIČARA

Autor: Nikolina Švenda, 25. 5. 2010.

Ove godine održano je Državno natjecanje mladih tehničara u Dubrovniku od 27.4 do 30.4. Učenik sedmog razreda Dario Opačak osvojio je treće mjesto. Ekipa medijske grupe postavila je našem najdarovitijem učeniku u robotici nekoliko sočnih pitanja.

Intervju s Dariom Opačkom

U BUDUĆNOSTI BIH POKRENUO NOVINE KOJE BI INFORMIRALE MLADE O ROBOTICI

Najdarovitiji učenik u području robotike, Dario Opačak, na Državnom natjecanju koje se ove godine održalo u Dubrovniku od 27. travnja do 30. travnja 2010. osvojio odlično 3. mjesto. Kako mu je bilo saznajte u kratkom intervjuu koji smo proveli s njim.

OSVOJIO SI 3. MJESTO NA DRŽAVNOM NATJECANJU, DALI SI ZADOVOLJAN POSTIGNUTIM USPJEHOM ILI MISLIŠ DA SI MOGAO BOLJE S OBZIROM DA SI PROŠLE GODINE OSVOJIO 1. MJESTO?

-Da, zadovoljan sam, no mogao sam i bolje. Uvijek  se može i bolje.

MNOGI MALO ZNAJU O ROBOTICI, ŠTO JE TO ZAPRAVO ČIME SE TI BAVIŠ?

- Izrađujem konstrukcije(robote), programiram ih u Robopro-u, te ih na taj način automatiziram (upravljaju sami sobom).

ŠTO TE PRIVUKLO DA SE BAVIŠ ROBOTIKOM, ZAŠTO SI ODLUČIO DA BAŠ ROBOTIKA BUDE TVOJ HOBI?

-To mi je zanimljivo. Učitelj Enes mi je predložio da se počnem baviti automodelarstvom, što sam ja prihvatio i tako je počela moja ljubav prema tehničkoj kulturi, što me kasnije dovelo do robotike.

KOLIKO DUGO I KAKO SI SE PRIPREMAO ZA NATJECANJE?

-Mjesec dana. Pripremao sam pribor i rješavao zadatke, usavršavao svoje vještine robotike.

ŠTO KAŽE UČITELJ ENES BEKTEŠEVIĆ, TVOJ MENTOR, NA TVOJ USPJEH?

-Jako je ponosan, nije mislio da ću postići takav uspjeh, pošto mi je ovo prva godina bavljenja robotikom i ovo je vrlo zahtjevna kategorija tehničke kulture.

DA LI SE I U BUDUĆNOSTI VIDIŠ U ROBOTICI? DA LI PLANIRAŠ ODABRATI NEKI POSAO TEMELJEN NA TOME?

-Ne znam, ali bih se sigurno želio baviti nečim sličnim.

KAKO SI SE PROVEO TIH 5 DANA U DUBROVNIKU? IMAO SI VREMENA ZA RAZGLEDAVANJE GRADA I OSTALE SLOBODNE AKTIVNOSTI ILI NISI STIGAO ZBOG STRESNOG NATJECANJA?

-Bilo mi je jako lijepo u Dubrovniku. Imali smo prilike čak dvaput posjetiti Stari grad i Stradun. Mogli smo se u slobodno vrijeme kupati u bazenu i moru, igrati nogomet i košarku, a navečer su bile karaoke.

ŠTO TVOJA OBITELJ KAŽE NA TVOJ USPJEH?

-Bili su jako ponosni te me potiču da se i dalje

bavim robotikom, hobijem koji volim

ČIME SE JOŠ BAVIŠ U SLOBODNO VRIJEME?

-Bavim se nogometom. Treniram za NK Spartak. Također sam i član DVD-a Mala Subotica.

KAKO BI POTAKNUO LJUDE DA SE POČNU BAVITI ROBOTIKOM?

-Zalagao bih se da robotika bude što više prisutnija u medijima, stoga bih u budućnosti pokrenuo novine koje bi informirale mlade te ih poticale na bavljenje robotikom. Rekao bih im  da je robotika jedan vrlo zanimljiv hobi, da se barem pokušaju baviti time.

MEDIJSKA GRUPA

DRŽAVNO NATJECANJE MLADIH TEHNIČARA

Autor: Nikolina Švenda, 25. 5. 2010.

Intervju s Dariom Opačkom

U BUDUĆNOSTI BIH POKRENUO NOVINE KOJE BI INFORMIRALE MLADE O ROBOTICI

-Da, zadovoljan sam, no mogao sam i bolje. Uvijek  se može i bolje.

MNOGI MALO ZNAJU O ROBOTICI, ŠTO JE TO ZAPRAVO ČIME SE TI BAVIŠ?

KOLIKO DUGO I KAKO SI SE PRIPREMAO ZA NATJECANJE?

ŠTO KAŽE UČITELJ ENES BEKTEŠEVIĆ, TVOJ MENTOR, NA TVOJ USPJEH?

-Ne znam, ali bih se sigurno želio baviti nečim sličnim.

ŠTO TVOJA OBITELJ KAŽE NA TVOJ USPJEH?

-Bili su jako ponosni te me potiču da se i dalje

bavim robotikom, hobijem koji volim

ČIME SE JOŠ BAVIŠ U SLOBODNO VRIJEME?

KAKO BI POTAKNUO LJUDE DA SE POČNU BAVITI ROBOTIKOM?

MEDIJSKA GRUPA

« Travanj 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.