9. "Klokan bez granica" u OŠ Tomaša Goričanca

Autor: Sanja Posavec, 23. 3. 2015.

Međunarodno matematičko natjecanje „Klokan bez granica“, koje se održava u mnogobrojnim zemljama diljem svijeta, održalo se prošlog četvrtka deveti put u našoj školi.

Istovremeno s početkom u 12,30 sati u svim su školama koje su se prijavile za natjecanje, a njih je bilo skoro 500, učenici rješavali raznovrsne matematičke zadatke i sudjelovali u populariziranju tog često njima teškog i zahtjevnog predmeta.

Moto natjecanja je „bez selekcije, eliminacije i finala“ pa je riječ o jednom bezbrižnom natjecanju u kojem ujedno svaki učenik biva nagrađen.

U našoj školi natjecalo se 63 učenika od trećeg do osmog razreda, a rezultati će se moći saznati 4. svibnja na mrežnim stranicama Hrvatskog matematičkog društva ili kod povjerenika natjecanja, učitelja Kristijana Jabuke Smiljanića.

Fotografije s natjecanja pogledajte u fotogaleriji.