DAN TOMAŠA GORIČANCA

Autor: Nikolina Hampamer, 2. 3. 2014.

Tomaš Goričanec, pjesnik je, po kojem je naša škola dobila ime. Rođen je u Maloj Subotici. Malo tko zna, a pogotovo mlađi naraštaji da je on autor najpoznatijeg horvatsko-kajkavskog spjeva "Opseđenje i poboj sisečki" koji govori o najslavnijoj hrvatskoj bitki i pobjedi nad Turcima. Stoga smo posvetili jedan dan upravo njemu. U Domu kulture održan je svečani dio programa uz projekciju filma o Tomašu Goričancu koji je snimila naša medijska grupa. Nakon toga sljedio je kviz u kojem su učenici pokazali svoje znanje o životu i djelu Tomaša Goričanca.

U kvizu su se natjecale tri ekipe učenika od petog do osmog razreda. Učenici su pokazali svoje odlično znanje o Tomašu Goričancu. U napetoj borbi pobjedu je ipak izborila ekipa CUKORI (Ivan Mikulaj, Franjo Križaić, Melani Miljančić, Lovro Jelenić i Tin Hrgović).  Ostale dvije ekipe PICEKI (Fran Glad, Jan Martan, Josipa Andrašec, Stjepan Dodlek i Matija Pintar) i VUGORKI (Isabella Branović, Ivan Dodlek, Marina Jelenić, Karla Grašić i Fran KOcijan) imale su jednak broj bodova. Svi natjecatelji na kraju su se zasladili finim čokoladama.