Tjedan cjeloživotnog učenja

Autor: Patricija Husajina, 5. 10. 2021.

Radionice u matičnoj i područnoj školi

Tjedan cjeloživotnog učenja

UNESCO-va je inicijativa pokrenuta 1999. godine radi osvješćivanja javnosti o važnosti i potrebi cjeloživotnog učenja, promicanja kulture učenja te poticanja osobne motivacije pojedinaca za uključivanje u procese cjeloživotnog učenja.

Ovogodišnji 15. Tjedan cjeloživotnog učenja održavao se od 27. rujna do 3. listopada 2021. pod sloganom PROVJEŽBAJ MOZAK, a obilježili smo ga radionicama u matičnoj i područnoj školi.

Učenička zadruga Drenek jako pazi na ekologiju i recikliranje. S obzirom na to da su dobili  mnogo starih knjiga, pretvorili su ih u anđele ili prekrasne krletke. Učenice su marljivo savijale stranice i ukrašavale krletke ili izrađivale anđele po svom izboru. Krletke su bile namijenjene za aukciju Azila za pse Prijatelji u Čakovcu. Na radionici su se izrađivale i tikvice - prigodna jesenska dekoracija. Učenice su krojile, šivale i punile tikvice te ih ukrašavale. Tkanina koju su upotrebljavali za tikvice bile su stare majice i ostala odjeća koja nije više za uporabu.

Učenici  6. a razreda su na temelju značenja poznatih poslovica trebali osmisliti dramski tekst/scensku igru u kojoj će se ostvariti poruka odabrane poslovice. Tako su dobili zanimljive dramske tekstove koji im mogu poslužiti za izvođenje scenske igre.

U Područnoj školi Držimurec – Strelec program predškole obilježio je Tjedan cjeloživotnog učenja uz priču „Djed i repa“. S učiteljicama Renatom i Ružicom djeca su se uživjela u ulogu likova pokušavajući iščupati „repu“. Likovni dio aktivnosti provodili su bojajući pastelama bojanku na kojoj su prikazani likovi iz priče. Razvoj svojih grafomotoričkih vještina i kreativnosti nastavili su izrezujući likove te njihovo lijepljenje na zadanu podlogu, prema redoslijedu kako su likovi pomagali „iščupati repu“.

Pogledajte video Djed i repa na sljedećem linku:

Preostale fotografije pogledajte klikom na fotografiju.