SOVA

Autor: Patricija Husajina, 28. 9. 2021.

VOLONTERSTVO

TKO JE VOLONTER?

Volonter je osoba koja ulaže svoj rad i vrijeme bez novčane naknade kako bi pomogao drugome, unaprijedio život u zajednici i sl.

Volonterski rad se ne plaća. No ne zato što ne vrijedi, nego zato što je neprocjenjiv!

TKO SE SVE MOŽE UKLJUČITI U RAD „SOVE“?

Svi ste dobro došli – učenici, njihove obitelji, učitelji…

ŠTO RADE VOLONTERI?

• humanitarne akcije (za Azil životinja, skupljanje čepovi, pomoć Udruzi „Katruža“, skupljanje zimske odjeće, razni tekstil za Humanu Novu…);
  • edukativne aktivnosti;
  • akcije  s ciljem unapređenja kvalitete života u lokalnoj zajednici;
  • istraživačke aktivnosti;
  • organizaciju i provedbu ili sudjelovanje u provedbi sportskih i kulturnih događanja;
  • aktivnosti radi promocije odgovornog ponašanja prema okolišu.

Rade i sve ostalo što neka grupa volontera misli da bi bilo korisno i zanimljivo.

KAKO SE UKLJUČITI?

• UČENICI:

Javite se pedagoginji Erminiji i dobit ćete prijavnicu koju će potpisati vaši roditelji.

• RODITELJI I OSTALI ČLANOVI OBITELJI:

Javite se pedagoginji na telefonski broj 040/631-620; e-mailom: erminija63@gmail.com; osobno ili zatražite prijavnicu preko vašeg djeteta.

KADA SE JAVLJA POTREBA ZA VOLONTERIMA?

• Tjedan filantropije

Traže se učenici 7. i 8. razreda koji bi radili mali istraživački rad o odnosu učenika naše škole prema hrani (3 do 10 učenika).

• Škole za Afriku

Traže se volonteri  koji bi inicirali i provodili akcije prikupljanja novca za djecu Madagaskara.

Više na poveznici https://www.unicef.org/croatia/skole-za-afriku

• Izrada edukativnog materijala

Traže se volonteri koji bi tijekom godine izrađivali edukativne materijale za predškolsku djecu.

• Prikupljanje čepova

Traže se volonteri koji bi organizirali i provodili akciju sakupljanja čepova tijekom godine (6 do 10 učenika).

• Pričalice

Traže se volonteri koji bi pričali priče učenicima od 1. do 4. razreda u Maloj Subotici i Područnoj školi Držimurec – Strelec.