Virtualna mobilnost u Erasmus+ projektu Inclusion Through Arts

Autor: Patricija Husajina, 24. 9. 2021.

Virtualna mobilnost u kojoj je zemlja domaćin bila Finska škola Nummelan koulu održana je od 21-23.9.2021. u Erasmus+ projektu Inclusion Through Arts. Sudjelovale su učiteljice Marija Jelenić, Dora Puklek i Manuela Stričak. Program je bio veoma zanimljiv i poučan. U projektu je sudjelovalo  ukupno 20 učitelja iz Finske, Španjolske, Grčke, Češke i Hrvatske. Svi dosadašnji projektni zadaci realizirani su usprkos pandemiji uz puno uloženog truda učitelja i učenika.

Virtualno smo upoznali  školu domaćina i njihov sustav obrazovanja. Digitalna pismenost bila je tema ovog susreta. Zajedno smo izradili blog projekta i  blog razreda kojega ćemo dopunjavati projektnim aktivnostima. Upoznali smo rad u Book Creatoru i kreirali knjižnicu projekta. Svi sudionici izmjenili su iskustva u dosadašnjem radu na projektu te dogovorili realizaciju aktivnosti u sljedećem razdoblju.

Krajem studenoga održati će se mobilnost učitelja  u školu Mlada Boleslav u Češku.