Naši učenici snimili film koji je temeljen na njihovim snovima i željama.

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 30. 6. 2021.

Svijet je predamnom/Lume cara aja nienčim

Svijet je pred našim učenicama i učenicima osmog razreda koji su proteklog tjedna sudjelovali u zanimljivoj edukativnoj filmskoj radionici koja je organizirana u suradnji naše škole s Otvorenim likovnim pogonom i Romskom organizacijom mladih Hrvatske.

Kroz motivacijske razgovore na hrvatskom i bajaškom jeziku s edukatorom Sinišom Senadom-Musićem iz Romske organizacije mladih Hrvatske učenici su se pripremali za svoj novi put, a to je srednja škola. Osmišljavanjem i realizacijom kratkog filma temeljenog na njihovim željama i snovima o budućnosti želi ih se potaknuti na nastavak školovanja. Kroz razne igre upoznali su i svijet medija i filmske umjetnosti za što je bio zaslužan snimatelj Matija Kralj. Zajedničkim radom i trudom svih voditelja i učenika nastao je film Lume cara âj âm njenčim. Premijera filma za sve sudionike i članove njihovih obitelji  održana je  25. lipnja 2021.godine, a ponosni smo jer se u prostoriji  tražilo mjesto više. Veliko nam je zadovoljstvo što su naše učenike podržali  načelnik Valentino Škvorc, ravnateljica Željka Štampar-Zamuda i predstavnici Međimurske županije.

Marljivi i vrijedni učenici koji  su osmislili i snimili film su: Romeo Bedić, Božica Bogdan, Lorena Grgić, Tihana Ignac, Mateo Ignac, David Oršoš, Kristijan Oršoš i Mateo Oršoš. Kako bismo sve to imali zabilježeno zaslužan je naš član medijske grupe Leon Janković i naše učiteljice Nikolina Hampamer i Iva Mihalic Krčmar, koje su i sudjelovale na projektu. Voditeljica projekta je Hana Katanić, a umjetnička savjetnica Kristina Leko. Projekt financira Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske i Međimurska županija.