Dan kazališta

Autor: Patricija Husajina, 29. 3. 2021.

27.ožujka - Svjetski dan kazališta

Proteklo je razdoblje bilo iznimno teško za rad glumaca, dramskih družina, i uopće za izvedbe predstava uživo. Unatoč tome, kreativni nagoni pisaca, dizajnera, plesača, pjevača, glumaca, glazbenika i redatelja nikad nisu nestali ni prestali, oni i dalje rade u iščekivanju najslađeg im zvuka - aplauza (pljeska)!

Dječja je mašta i ovim novim okolnostima već pronašla nove domišljate, zabavne i dirljive načine komunikacije,dijelom, naravno, zahvaljujući i internetu. Upravo će nam tehnologija pomoći da barem nakratko zavirimo u kazalište i prisjetimo se nekih starih boljih vremena. Udobno se smjestite i pođite s nama u virtualnu šetnju kazalištem!

Pritom iskoristite svoju moć zamišljanja i improvizacije..

Virtualno kazalište i sadržaj osmislile su učiteljica Nevenka Polanec- Petek i knjižničarka Patricija Husajina.