Projekt ''Kad se male ruke slože''

Autor: Patricija Husajina, 8. 3. 2021.

Kad se male ruke slože

Učenici OŠ Donji Kraljevec i OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica sudjelovali su u projektu Kad se male ruke slože koji su osmislile knjižničarke Ivana Kramar i Patricija Husajina uz pomoć učiteljice razredne nastave Marije Jelenić.

Projekt je povezan s obilježavanjem 122. obljetnice rođenja Mate Lovraka, autora djela Vlak u snijegu koje učenici čitaju u 3. razredu.

Osim Lovrakova rođendana, na isti datum obilježavamo i Dan žena pa je zasluženo Lovrakovoj junakinji Dragi pripala posebna pozornost.

Učenici su aktivnostima na satu razrednika, Hrvatskoga jezika, Likovne kulture i povezanih sadržaja iz Prirode i društva, Matematike, Informatike i Glazbene kulture odradili zadatke kako bi se što bolje pripremili za virtualni susret škola na platformi Teams i odradili kviz Kolo sreće.

Na satu razrednika raspravljali su o slozi i neslozi te navodili karakteristike dobroga vođe. Demokratskim putem izabrali su razrednog vođu, naziv razredne zadruge, izmislili pravila zadruge, a nije izostala ni rasprava o Perinu podmićivanju kao nepoželjnom obliku ponašanja kojim se dolazi do cilja. Sudjelovali su u postupku izrade akreditacija te ukrašavanja razrednog panoa svojim likovnim radovima. Učenici su izrađivali i osobne karte likova te bili u ulozi lika pišući dnevnik, razglednicu, razgovor na Viberu, pismo, opis, a postali su i knjižničari koji potiču dijete koje ne voli čitati na čitanje knjige Vlak u snijegu.

Učenici su upoznali Lovrakov život i djelo, a druženje smo zaokružili pjesmom.

Ovo je prvi takav virtualni susret organiziran između škola i učenike se jako dojmio takav način rada. Na kraju, možda se i male ruke slože i zajedno odu u nekoj ljepšoj budućnosti na izlet u Veliki Grđevac, a tko zna, možda upravo netko od njih, kad odraste, primi nagradu „Mato Lovrak“.

Preostale fotografije možete vidjeti na Facebook stranici škole.