Hrvatska prošlost

Autor: Patricija Husajina, 26. 1. 2021.

VELIKANI HRVATSKE PROŠLOSTI
OŠ Grigora Viteza Zagreb i Dječji vrtić Iskrica iz Zagreba organizatori su likovnog natječaja „Velikani hrvatske prošlosti.“ Natječaj je odobren od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja i Agencije za odgoj i obrazovanje RH s ciljem promicanja razvoja likovnih i vizualnih kompetencija i interesa za hrvatsku povijest.

Natječaj ima međunarodni karakter jer na njemu sudjeluju i polaznici hrvatske nastave u inozemstvu. Motiv ovogodišnjeg natječaja bio je portret jednoga od najistaknutijih hrvatskih umjetnika prve polovice 20. st. Ivana Meštrovića. Odabrana su likovna područja crtanje i slikanje kombiniranom likovnom tehnikom, ugljenom i bijelom temperom.

Ove je godine na natječaj ukupno pristiglo 1213 likovnih radova, od toga 892 učenička rada i 321 rad djece vrtićke dobi. S obzirom na epidemiološku situaciju, radovi su izloženi u virtualnoj formi na mrežnim stranicama OŠ Grigora Viteza Zagreb i Dječjeg vrtića Iskrica.

Na likovnom natječaju sudjelovali su i učenici OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica. Svoje mjesto na virtualnoj izložbi među sedamdesetak radova našao je likovni rad Vide Brodarić, učenice 1. a razreda. Vidina mentorica je njezina učiteljica Ljiljana Rinkovec. (Ljiljana Rinkovec)