Nove tehnologije u izvođenju nastave

Autor: Sanja Posavec, 23. 1. 2021.

Područna škola Držimurec-Strelec u nastavu uvodi interaktivni zaslon

OŠ Tomaša Goričanca uvijek vodi računa o tome da u obavljanju nastavnoga procesa i učitelji i učenici imaju dobru tehnološku podršku. Modernizacijom nastavnoga procesa nastava postaje zanimljivija i kreativnija, a time i kvalitetnija te se tako lakše približava učenicima.

Ovaj nam je tjedan u Područnu školu Držimurec-Strelec stigao vrijedan uređaj koji će učenicima i učiteljima omogućiti jednostavniju i kvalitetniju obradu nastavnih sadržaja. Riječ je o interaktivnom zaslonu koji ima ugrađene senzore na dodir.

Zbog svojih karakteristika učiteljima će biti vrlo koristan dodatak u nastavi. Po izvedbi sličan tabletu, interaktivni će zaslon nastavni proces moći popratiti vizualnim, auditivnim i slikovnim sadržajima te tako dodatno oplemeniti klasičnu nastavu i olakšati svladavanje nastavnih sadržaja. Takva podrška posebice je važna učenicima nižih razreda i učenicima s poteškoćama. (Sanja Posavec)