Čitanjem do zvijezda-školska razina

Autor: Patricija Husajina, 18. 12. 2020.

Dragi knjigoljupci,

danas je održana školska razina omiljenog i dobro nam poznatog nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja - natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ za osnovne škole. Zbog epidemiološke situacije natjecanje je realizirano na daljinu.

Tema ovogodišnjeg projekta je „U svijetu knjiga“. Učenice Lena Marčec, Josipa Horvat i Dina Mišić uz redovite su školske obveze pronašle vremena i pročitale naslove: Miris knjige  Jadranke Klepac (Naklada Ljevak), Matilda Roalda Dahla  (Mozaik knjiga), Demon školske knjižnice Moree Banićević (Hangar 7), Tom Gates: Svjetski dan knjige – najbolji u povijesti (dosad) Liz Pichon (Školska knjiga) te se okušale u prvoj – školskoj razini natjecanja Čitanjem do zvijezda. Učenice je pripremala knjižničarka Patricija Husajina.

Cilj projekta je poticati čitanje među učenicima, potaknuti timski rad, ali i individualni napor i trud; poučavati korisnike, posebice djecu i mlade, informacijskim tehnikama, vještinama i znanjima; raditi na unaprjeđenju životnih vještina i sposobnosti djece i mladih; poticati razvoj kreativnosti djece i mladih; poticati djecu i mlade na organizirano i smisleno provođenje slobodnog vremena; poticati stvaralaštvo djece i mladih; skrenuti pozornost javnosti na važnost usvajanja vještine čitanja.  (Patricija Husajina)