Mjesec borbe protiv ovisnosti

Autor: Patricija Husajina, 18. 12. 2020.

Mjesec borbe protiv ovisnosti

Svake se godine od 15. 11. do 15. 12. obilježava Mjesec borbe protiv ovisnosti kako bi se podigla društvena svijest o tome da je zlouporaba sredstava ovisnosti jedan od vodećih javnozdravstvenih problema, kako u cijeloj Europi, tako i kod nas, te je vodeći uzrok obolijevanja i smrtnosti među djecom i mladima.Učenici naše škole i ove su se godine uključili u aktivnosti obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti. Aktivnosti su se provodile u sklopu Školskog preventivnog programa u suradnji sa Zavodom za javno zdravstvo Međimurske županije i Povjerenstvom za suzbijanje zlouporabe droga Međimurske županije.

Učenicima 8. razreda osnovne i 1. razreda srednje škole upućen je poziv za sudjelovanje u literarnom natječaju „Moja snaga u izazovnim vremenima“, a sve to u suradnji sa Županijskim stručnim vijećem hrvatskog jezika osnovnih i srednjih škola. Učenike su njihovi mentori (učitelji i nastavnici Hrvatskoga jezika te voditelji školskih preventivnih programa) nastojali potaknuti na kritičko razmišljanje o štetnom utjecaju sredstava ovisnosti, kao i o neželjenim ograničenjima koje je donijela epidemija novog koronavirusa. Ujedno su ih nastojali potaknuti i na promišljanje o dobrim i pozitivnim emocijama koje dijelimo s  bliskim osobama iz obitelji ili kruga naših prijatelja.

Prikupljeni radovi objedinjeni su u e-knjizi koju možete prelistati na niže navedenoj poveznici:

LINK NA E-KNJIGU

U e-knjizi objavljeni su radovi dviju učenica naše škole, Mie Mannschatz i Eni Sečan, pod mentorstvom učiteljice Hrvatskoga jezika Ljerke Jezernik.

HZJZ Međimurske županije podijelio je pohvalnice i zahvalnice te zaštitne maske s prigodnom porukom svim uključenim učenicima i njihovim mentorima.

(Magdalena Lipić)