Dabar 2020

Autor: Patricija Husajina, 23. 11. 2020.

Međunarodno natjecanje Dabar 2020.

I u našu školu ide Dabar!

Dabar je međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja. Posebnost natjecanja je u tome da svakom djetetu omogućuje jednostavno sudjelovanje u online okruženju.

Sudjelovanjem u natjecanju učenicima se želi pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova, već izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj računalnog razmišljanja čine dinamičnijim i uzbudljivim.

U natjecanje Dabar, koje se već pet godina odvija u Hrvatskoj, naši su učenici uključeni od samog početka, a učiteljica Informatike Iva Mihalic Krčmar je i članica natjecateljskog Organizacijskog odbora u Hrvatskoj. Posebno nas veseli što su se ove godine u natjecanje uključili i oni najmlađi, učenici razredne nastave.

U sklopu nastave Informatike natjecanje su proveli učitelj Kristijan Sabolčec i učiteljica Iva Mihalic Krčmar, a uključilo se 250 učenika od 2. do 8. razreda. Vrijedi spomenuti i one najbolje, učenike koji su se svojim rezultatom našli među 10 % najboljih u Hrvatskoj, a to su: Lovro Horvat (5. c), Marin Mlinarić (6. b), Franka Novak (6. b) i Niko Jančec (8. a).

Više fotografija pogledajte klikom na fotografiju otvara se link na Facebook-u.

Čestitamo!