STRUČNO USAVRŠAVANJE

Autor: Patricija Husajina, 5. 11. 2020.

Dana 5. studenoga 2020. godine za naše je romske pomagače i stručne suradnike organizirano stručno usavršavanje na temu Sigurnije škole i vrtići, a vezano uz pandemiju COVID-19 virusa. Seminar je organizirala Agencija za odgoj i obrazovanje u suradnji s Hrvatskim Crvenim križem, a održao se online putem platforme Zoom. Naši romski pomagači Ljubo Ignac, Zvonko Kalanjoš i Nenad Oršuš na taj su se način upoznali s platformom „Sigurnije škole“, ponovili svoje znanje o stereotipima i predrasudama te usvojili nove informacije o COVID-19 virusu, njegovim simptomima, načinu zaraze, mjerama zaštite, ali i prevenciji stigmatizacije vezane uz oboljele od virusa.

Klikom na sliku otvara se galerija fotografija na Facebook-u.