OKITILI SE NAGRADAMA- MEDIJSKA

Autor: Patricija Husajina, 30. 10. 2020.

Okitili se nagradama

Početak školske godine vrijeme je rezervirano za uspjehe naše medijske grupe. Naime, unatoč nepovoljnoj epidemiološkoj situaciji koja nas je zadesila i nastavi na daljinu naši vrijedni i marljivi filmaši uspjeli su snimiti itekako uspješne filmove. Novo normalno potaklo ih je na još veću kreativnost u radu te su filmovi prepoznati i od strane profesionalnih filmaša, stoga su pozvani  na Reviju dječjeg filma, Festival prava djece i  Smotru filma.

Prilagođeno novonastalim uvjetima ove su godine revije  i festivali održani putem online projekcija.

Najljepša vijest stigla je s ovogodišnje 58. Revije hrvatskog filmskog stvaralaštva djece koja je održana od 1. do 4. listopada  u Malom Lošinju. Stručni je ocjenjivački sud dodijelio drugu nagradu TV-reportaži  Šah – Mat. Film govori o mladoj šahistici  Sabini Ignac koja je svojim umijećem odvela svoju ekipu na državno natjecanje. Film su snimili: Alex Horvat, Patrik Horvat, Ena Jančec, Julia Matić, Karlo Pavlic i Matija Taradi.  Dokumentarnom filmu Vrijeme je stalo stručni je žiri dodijelio treću nagradu. Mladi autori Lara Berend, Vinko Cirkvenčić, Vida Ciglar, Marija Šergić, Aida Trstenjak i Zita Zamuda na dojmljiv način  progovaraju o tome kako su doživjeli vrijeme karantene i nastavu na daljinu.

Istim filmovima sudjelovali su i na Smotri hrvatskog školskog filma koja je održana 15. listopada u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje. U online okruženju održan je okrugli stol za članove filmskih družina.

Film Vrijeme je stalo uvršten je i na ovogodišnje izdanje Festivala prava djece čije projekcije se također održavaju online.

Promatrajući svijet oko sebe kroz objektiv mladi su filmaši dokaz da ruše granice i  stvaraju bolji svijet.

U procesu stvaranja filma vode ih njihove učiteljice Iva Mihalic Krčmar i Nikolina Hampamer.

A oni su: Lara Berend, Vida Ciglar, Lara Držanić, Ema Horvat, Corina Kovačić Marija Šergić, Aida Trstenjak, Zita Zamuda, Vinko Cirkvenčić, Kiara Dodlek, Leon Janković, Noa Kerovec, David Krčmar, Franka Novak, David Žinić, Mila

Autor članka: Nikolina Hampamer