Lovrakovi dani kulture

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 17. 6. 2020.

Stigli rezultati „Lovrakovih dana kulture“

OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac svake godine raspisuje književni i likovni natječaj za najbolje literarne, novinarske i likovne ostvaraje učenika osnovnih škola Republike Hrvatske. Tema ovogodišnjeg natječaja bila je: „Djedovi i bake – čuvari uspomena.“

Dodjeljuje se po pet jednakovrijednih nagrada za likovne, novinarske  i književne ostvaraje.

Prosudbeno povjerenstvo za literarne ostvaraje činili su: Marina Nejedli, predsjednica; Slobodanka Martan, član; Andrea Petrić, član.

Prosudbeno povjerenstvo za novinarske ostvaraje činili su: Ivana Ontl Horvat, predsjednica; Ljerka Vodopija, član; Šandor Kasaš, član.

Prosudbeno  povjerenstvo za likovne ostvaraje bilo je sastavljeno od sljedećih članova: Igor Taritaš, predsjednik; Anita Res, član; Marica Čičak, član, Igor Vujatović, član.

Za likovni ostvaraj nagrađena je i učenica Neva Novak, 4.a iz OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica. Likovni rad nastao je pod mentorstvom učiteljice Ljiljane Rinkovec.

Svečanost 33. Lovrakovih dana kulture ove se godine planira organizirati u tjednu od 5. do 10. listopada.