Autor: Magdalena Lipić, 15. 3. 2020.

Dragi učenici i roditelji,

prijave u virtualne učionice  trenutno su otežane zbog opterećenja sustava. CARNet radi na otklanjanju poteškoća i moli za strpljenje i razumijevanje. Ne brinite ukoliko se danas ne možete prijaviti. Aktivnosti i zadaci u virtualnim učionicama počet će od srijede, 18.3.2020.

Od sutra, 16.3.2020., učenici prate nastavu na televiziji: razredna nastava na HRT3, a predmetna na Sportskoj televiziji. Rasporedi su objavljeni na našoj web stranici.

Redovito pratite naše web stranice na kojima ćemo Vas pravovremeno obavijestiti o svim promjenama.

Od ponedjeljka, 16.3.2020., za učenike razredne nastave organizirat će se nastava na HRT3: „Škola na trećem“.

Za učenike predmetne nastave svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu, u virtualnim učionicama (linkovi objavljeni na web stranici). Dodatno, Sportska televizija će imitirati sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8:00 do 14:00h

Raspored prikazivanja Škole na Trećem HRT 3

razred

termin

počinje u 8.00 sati

počinje u 10.00 sati

počinje u 13.00 sati

počinje u 15.00 sati

Raspored prikazivanja Sportska televizija (SPTV)

razred

termin

predmeti

8 – 9.30 h

MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM

9.30. – 10.45. h

POV, MAT, PRI, ENG, NJEM

10.45 – 11.50 h

MAT, HRV, BIO, GEO

11.50 – 12.45 h

HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM

maturanti

12.45.-14 h

MAT, HRV, GEO, ENG, NJEM

Poveznice na virtualnu učionicu svakog pojedinog razreda objavljene su na web stranici Škole. Učenici će se u sustav prijavljivati svojim AAI@Edu.hr korisničkim računom (isti kao i za e-Dnevnik za učenike). Cilj je da se do srijede 18.3.2020. uspostavi funkcionalan sustav učenja na daljinu za sve učenike. Moguće poteškoće u radu sustava nadomjestit ćemo individualnim radom i kontaktom učenika s nastavnicima alternativnim komunikacijskim kanalima (kao npr. e-pošta).

Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama. Prihvatljivo je da učenici bilo kada u tijeku dana odrade svoje obaveze. Nastavnici će pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati u virtualne učionice. Tijekom nadolazeća dva tjedna nema ocjenjivanja, no ipak očekujemo od učenike da rade odgovorno, savjesno i motivirano, poštujući primjerene oblike ponašanja u virtualnim učionicama. Ako će biti utvrđena neaktivnost učenika u virtualnim učionicama roditelji su dužni opravdati neaktivnost učenika.

Na web stranicama škole će biti objavljivane sve važne informacije.