JOŽA HORVAT - KNJIŽEVNIK I MOREPLOVAC

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 11. 3. 2020.

OŠ Jože Horvata Kotoriba objavila je povodom 105. godišnjice rođenja Jože Horvata likovni, literarni i foto natječaj naziva Joža Horvat - književnik i moreplovac.

Teme i motivi bili su vezani uz lik i djelo Jože Horvata, književnika koji je rođen u Kotoribi.

Izložba nagrađenih i pohvaljenih radova bila je otvorena na sam dan piščeva rođenja,10. ožujka 2020. Uz njegovo se ime često ističe da je bio najveći moreplovac među književnicima i najveći književnik među moreplovcima. Mnogi su uživali čitajući njegovu Besu - brodski dnevnik, Molitvu prije plovidbe, Waitapu, Operaciju Stonoga...

Na ovom natječaju sudjelovali su i učenici OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica i to u njegovom likovnom i foto dijelu. Postigli su zapažene rezultate.

Julija Juras, učenica 4. a razreda nagrađena je 3. nagradom za likovni rad pod naslovom Lik Ilije Kapare. Neva Novak, 4.a i Mia Medvedec, 4.a  dobile su pohvale za svoje likovne radove pod naslovom Besa. Njihova mentorica je Ljiljana Rinkovec.

Svojom fotografijom na natječaju je sudjelovala i Zita Zamuda, učenica 5.a razreda. I ona je zaslužila pohvalu za svoj rad pod naslovom Sunce i Drava se skrivaju. Njezine mentorice su Nikolina Hampamer i Iva Mihalic Krčmar.