Školski medni dan

Autor: Magdalena Lipić, 9. 12. 2019.

ŠKOLSKI MEDNI DAN S HRVATSKIH PČELINJAKA

Učenici prvih razreda, 9.12.2019., obilježili  su Školski medni dan kroz edukativnu prezentaciju i radionicu o važnosti i značaju pčela i pčelarstva. Svaki učenik dobio je staklenku meda s hrvatskih pčelinjaka i edukativnu brošuru „Pčelica Jelica i medo Edo“.

Više o programu Školskog mednog dana s hrvatskih pčelinjaka 2019. pročitajte u nastavku.

„Program Školskog mednog dana s hrvatskih pčelinjaka održao se 9.prosinca 2019., povodom obilježavanja Sv.Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara. Riječ je o programu koji provodi Ministarstvo poljoprivrede, Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju i Hrvatska agancija za poljoprivredu i hranu. Cilj programa je promocija meda lokalnih proizvođača koji su korisnici znaka  Med hrvatskih pčelinjaka, povećanje unosa meda u prehranu djece, podizanje razine znanja o važnosti zdrave prehrane i nutritivnim vrijednostima meda te educiranje učenika o važnosti pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i biološku raznolikost.“