MOJE JE MJESTO LIJEPO KAO SLIKA

Autor: Željka Štampar Zamuda, 18. 11. 2019.

Pobjedničko mjesto na Alfinom kalendaru našao je i rad Helene Marčec, učenice 4. a razreda iz OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica. Njezin rad krasi mjesec lipanj. Helena je uz pratnju svoje obitelji i mentorice Ljiljane Rinkovecna Interliberu preuzela vrijednu nagradu.

Izdavačka kuća „Alfa“ raspisala je likovni natječaj pod naslovom “Moje je mjesto lijepo kao slika“. Zadatak je slikom i tekstom (sloganom) naslikati i opisati svoje mjesto. Odabrani likovni radovi (njih dvanaest) krase stranice Alfinog kalendara za 2020. godinu. Prihod od prodaje kalendara ide u humanitarne svrhe, Klinici za dječje bolesti u Zagrebu („Klaićevoj bolnici“) .
Pristigle radove na temelju kreativnosti, originalnosti i tehničke izvedbe ocijenio je tročlani stručni žiri kojeg su činili: Ksenija Bertol Tisanić, Nandi Plužarić i Vilim Plužarić.
Svečana dodjela nagrada uz sudjelovanje pobjednika i izložbu nagrađenih likovnih radova održala se na Interliberu 17. studenog 2019.