Tamburaški koncert za prijatelje u Erasmus+ projektu

Autor: Željka Štampar Zamuda, 27. 10. 2019.

Prekrasan koncert u našoj školi održali su mali tamburaši u sklopu aktivnosti u Erasmus+ projektu Tragovima kulturne baštine. Zahvaljujući modernoj tehnologiji koncert su pratili učenici partnerskih škola na Cipru, u Italiji i Rumunjskoj. Tamburaši su svirali međimurske i dalmatinske pjesme,a učitelj Tino Jelenić upoznao je strane učenike sa tradicionalnim instrumentima. Učiteljice Manuela Stričak i Marija Jelenić pobrinule su za scenografiju i estetski dojam, dok je asistent Jura Juras bio zadužen za tehnički dio samog koncerta. Za fotografiju i snimku koncerta zaslužni su učenici Medijske grupe i učiteljica Nikolina Hampamer. Mlade tamburaške zvijezde pripremila je za nastup Ivona Škvorc, bivša učenica naše škole.Oni su: Lana Š., Franka N., Neva N., Robi K., Matija Š., Zita Z., Matija P., Josipa H. i Zara J.

Manuela Stričak