39. Smotra dječjega kajkavskog pjesništva „Dragutin Domjanić“ Sveti Ivan Zelina 2019.

Autor: Željka Štampar Zamuda, 27. 10. 2019.

Svake godine Pučko otvoreno učilište Sveti Ivan Zelina raspisuje natječaj za sudjelovanje na Smotri dječjeg kajkavskog pjesništva „Dragutin Domjanić“. Ove godine na natječaj se odazvalo 75 osnovnih škola s ukupno 400 radova.

Ocjenjivačko povjerenstvo radilo je u sastavu dr.sc. Ivo Kalinski (predsjednik), dr.sc. Božica Pažur te Štefica Kamenarić – Filipović, dr. med. Povjerenstvo je odabralo 79 radova za objavu u zbirci Oblok, oblaki od kojih su 33 rada predložena i izvedena na javnoj izvedbi 26. listopada u Svetom Ivanu Zelini.

Svoje mjesto na Smotri zaslužila je i Neva Novak, učenica 4.a razreda OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica. Neva je napisala pjesmu Što je mene donesev koju je jako uspješno krasnoslovila na Smotri.

Njezina mentorica je učiteljica Ljiljana Rinkovec. Za svoj nastup Neva je zaslužila veliki pljesak publike.