Zelena čistka 2019.

Autor: Sanja Posavec, 18. 4. 2019.

“Let’s clean up Europe”

Posljednji dan nastave prije dugoočekivanih proljetnih praznika učenici 6. a i b razreda te razredne nastave proveli su vrlo korisno. Učiteljica Biologije Olivera Šercer Žokalj organizirala je akciju čišćenja otpada u kojoj su učenici očistili školsko dvorište i bližu okolicu škole te se time priključili projektu pod nazivom Zelena čistka.

Zelena čistka je ekološki volonterski projekt kojemu je cilj buđenje svijesti o odgovornom gospodarenju otpada radi očuvanja okoliša, prirode i planeta Zemlje, a ove se godine odvija pod motom “Let’s clean Europe”. Akcija koja se već nekoliko godina odvija diljem Hrvatske u Maloj je Subotici organizirana uz pomoć Općine Mala Subotica koja je donirala rukavice i vreće. Ujedno smo time i obilježili Dan planeta Zemlje koji nam se bliži.