Treća smjena

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 14. 4. 2019.

Treća smjena treći put

Po treći puta održana je Treća smjena, projekt koji zajedničkim snagama organiziraju OŠ T. Goričanca Mala Subotica i Općina Mala Subotica. Želja i cilj je okupiti djecu, roditelje i širu društvenu zajednicu na radionicama, prezentacijama, igraonicama i druženju nakon nastave.

Specifičnost ove „Treće smjene“ jest činjenica da smo u kratkom vremenu uspjeli na jednom mjestu okupiti sve srednje škole Međimurske županije, dvije srednje škole Varaždinske županije, DV „Potočnica“, Učiteljski fakultet – Odsjek u Čakovcu i niz udruga koje su predstavile svoj rad.

Učionice, blagovaonica, knjižnica, sportska dvorana, hol škole i hodnici bili su ispunjeni marljivim i vrijednim, malim i velikim sudionicima na aktivnostima. Više od 20 različitih radionica bilo je iznimno posjećeno. Bilo je tu radionica za izradu uskršnjih ukrasa, bojanja pisanica, izrada skulptura od gline, tekstila, vune, vježbanja, šaha pa do nogometa. Prodajne izložbe bile su također dio Treće smjene. Nasmiješena dječja lica, pune ruke ručnih radova i poklona, ugodni razgovori, raznolikost  upravo je ono što su i projektom željeli dobiti.

Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način pomogli oko realizacije projekta. Nove ideje su već na papiru i čekaju novo druženje na Trećoj smjeni.