Mathema 2019.

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 14. 4. 2019.

MATHEMA 2019. U KOPRIVNICI

12.  travnja 2019. održana je Mathema u Koprivnici. Mathema u Koprivnici  je ekipno natjecanje iz matematike za učenike osnovnih škola, srednjih škola te centara izvrsnosti. Organizator natjecanja je UMKOM (Udruga mladih koprivničkih matematičara).

Za učenike osnovnih škola natjecanje se održalo u OŠ „Braća Radić“ dok je domaćin srednjoškolcima bila Gimnazija „Fran Galović“  Koprivnica.

Cilj ovog natjecanja je poticanje logičkog mišljenja i matematičkih sposobnosti kod učenika te popularizacija matematike.

Ove godine Mathema ima i međunarodni karakter jer su se osim učenika iz Hrvatske prijavile i ekipe iz Bosne i Hercegovine, Estonije. Cipra i Grčke. Tako je ove godine sudjelovalo više od 1200 zaljubljenika u matematiku.

I OŠ Tomaša Goričanca imala je svoje predstavnike na natjecanju. To je bila ekipa najmlađih sudionika, učenika 3. razreda. Ekipu su činili: David Horvat, Abel Baranašić i Maksim Juras, učenici 3.a razreda.

Dečki su zauzeli izvrsno 6. mjesto od ukupno 49 ekipa trećih razreda. Ekipu je vodila njihova učiteljica Ljiljana Rinkovec.