Erasmus+ projekt Tracing our cultural Heritage.

Autor: Sanja Posavec, 10. 12. 2018.

Poštovani,

OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica od 11. do 15. 12. 2018. domaćin je prvog LTTA u Erasmus+ projekta Tracing our cultural Heritage.

Naši gosti su iz osnovnih škola iz 5 europskih zemalja: Cipar, Španjolska, Italija, Francuska i Rumunjska.

U srijedu u 9 sati u našoj školi započinje program dobrodošlice, nastavljamo s radionicama  u školi gdje će naši gosti naučiti nekoliko tradicionalnih međimurskih plesova. Prvi dan posjetit ćemo i Muzej Međimurja u Čakovcu gdje će uz razgled stalnog postava biti i radionica izrade Licitarskog srca. Drugi radni dan goste ćemo provesti Varaždinom i u Maloj Subotici u suradnji s KUU Zvon odraditi radionice s Veziljama i narodnim nošnjama. Treći radni dan gosti će posjetiti i razgledati advent u Zagrebu.

Ovo je prvi od tri aktualna Erasmus+ projekta koji se provode u našoj školi.
Koordinatorica je prof. Manuela Stričak, a projektni tim uključuje 20-ak učitelja naše škole.

kontakt za dodatne informacije: 098 170 53 89 Manuela Stričak