Autor: Sanja Posavec, 7. 12. 2018.

Poštovani roditelji 7. i 8. razreda!

Kao što znate, naša je škola partner u Erasmusovom projektu „Tracing our Cultural Heritage“.
Cilj projekta je upoznavanje kulturne baštine.
Svrha projekta je stvarati uvjete za poštivanje različitosti, upoznavanje različitih kultura i običaja, vježbati strane jezike koje učenici uče i upoznavati se s novim jezicima.
U projektu sudjeluju učenici iz Cipra, Rumunjske, Italije, Španjolske, Francuske  i Hrvatske.
Ove godine, od 11. do 14. 12.  mi smo domaćini susreta i očekujemo oko 50 gostiju.
Obveza u projektu je pripremanje internacionalne večere 13. 12. 2018. i bili bismo vam neizmjerno zahvalni na pomoći u realizaciji te aktivnosti.
Naša ideja je da goste počastimo međimurskim specijalitetima,i to:
meso iz tiblice
slanine
sir s vrhnjem
turoši
cvirki
grah salata s crnim uljem

krumpir salata s crnim uljem

I slasticama:
Heljdina zlevka
Zlevenka s makom
Kukuruzna zlevenka
Zdigana kuruzna zlevenka s orehi

Orahnjača
Makovnjača
Kuruznjača
Gibanica sa sirom
Gibanica sa tikvom

Bili bismo vam zahvalni da se uključite u ovaj projekt pripremajući neku od ovih delicija.