Međunarodni dan djece

Autor: Sanja Posavec, 23. 11. 2018.

U utorak 20. 11. učenici 4. b razreda pod vodstvom učiteljice Jasminke Drabić obilježili su Međunarodni dan djece u našoj školi.
Učenici su saznali da se diljem svijeta krše mnoga dječja prava. Primjerice, mnoga djeca sudjeluju u oružanim sukobima, mnoge od njih koriste kao doušnike i ratnike, mnoga su djeca prisiljena na težak fizički rad, a mnogi rade i u opasnim uvjetima, mnogi su pritvoreni i osuđeni na kazne i još mnogo toga.
O prikupljenim informacijama obavijestili su učenike od 1. do 8. razreda i zamolili ih da izraze svoje suosjećanje s djecom koja pate i čija su prava ugrožena na način da stave potpis na papirnata srca na pano u holu škole. Ovako su učenici potaknuti na osjećaj zahvalnosti jer žive u mnogo boljim uvjetima i u sredini gdje se uglavnom poštuju dječja prava.