Izložba likovnih radova

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 23. 5. 2018.

IZLOŽBA DJEČJIH LIKOVNIH RADOVA POVODOM EDUKATIVNO – MUZEJSKE AKCIJE „LAĐA“

Edukativne muzejske akcije već 22 godine zaredom organizira Sekcija za muzejsku pedagogiju i kulturnu akciju Hrvatskog muzejskog društva. Svake godine muzeje sudionike povezuje jedna tema. Ove godine sudionike je povezala jedna riječ – Lađa.

Hrvatski školski muzej priredio je likovnu izložbu dječjih likovnih radova na danu temu – Kuda plovi ovaj brod?

Odaziv na likovni natječaj je bio jako velik. Pristiglo je čak 2 700 likovnih radova iz različitih odgojno – obrazovnih ustanova iz cijele Republike Hrvatske. Odabrano je 150 radova koji su bili izloženi na likovnoj izložbi u HŠM od 2. do 18. svibnja.

Među izloženim radovima čak su tri iz OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica. To su radovi Marte Škvorc, Deje Martan i  Marte Novak . One su učenice 2.a razreda, a  radovi su nastali pod vodstvom njihove učiteljice Ljiljane Rinkovec. Učenice su posjetile Hrvatski školski muzej 18. svibnja kada su im uručena priznanja.