Susret hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva „Stjepan Kranjčić“

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 30. 4. 2018.

Nagrade za naše učenike

U Hrvatskom domu u Križevcima, u subotu 21. travnja 2018. održana je završna svečanost 7. Susreta hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva „Stjepan Kranjčić“ za književno i likovno stvaralaštvo učenika osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. Ovogodišnja tema bila je – majka/Majka. Tom su prigodom dodijeljene nagrade učenicima najuspjelijih radova. Likovni su radovi prikazani na prigodnoj izložbi „Ruža svijeta“, dio književnih radova javno je izveden, a najširi je izbor radova po žanrovima (poezija, proza, igrokazi) objavljen u zborniku „Čuvarica srca moga“.

Susretu su nazočile i nagrađene učenice 2. razreda OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica sa članovima svojih obitelji i učiteljicom Ljiljanom Rinkovec.

Leona Drvenkar je u žanru poezije javno izvela svoju pjesmu „Mama“ za koju je nagrađena 3. nagradom.

Prvu nagradu za likovno stvaralaštvo stručnog ocjenjivačkog suda za rad „Majka“ osvojila je Helena Marčec , dok su Neva Novak i Julija Juras nagrađene dodatnim nagradama.

Nakon dodjele nagrada je dr. sc. Nada Babić u križevačkoj Osnovnoj školi Ljudevita Modeca održala radionicu „Literarni i dramski pristup novozavjetnom tekstu“ za mentore, a učiteljice s. Pija Herman i Lucija Martinčić za učenike.

Susret je završen posjetom knjižnici i muzeju križevačke grkokatoličke katedrale. Učenicima, članovima njihovih obitelji i učiteljici ovaj će dan ostati u prekrasnom sjećanju.