Terenska nastava

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 5. 2. 2018.

OBAVIJEST O ODLASKU UČENIKA OSMIH RAZREDA U VUKOVAR

15. i 16.2. 2018.

Polazak je ispred škole 15.2. u 3,30. Kako mi nismo organizatori, nismo u mogućnosti organizirati prijevoz za učenike putnike pa molimo roditelje da to učine sami.

Plan puta:

1.dan

• Programom je predviđen dolazak u Memorijalni centar Vukovar u jutarnjim satima prvoga dana programa (do 9h) i podjela lunch paketa do 9,30.
  • Predavanje „Domovinski rat“  i „Bitka za Vukovar.“
  • Ručak u 12,00 sati.
  • Posjet Gradskom muzeju Vukovar.
  • Posjet Muzeju vučedolske kulture.
  • Prijava u hostel Dubrovnik i slobodno vrijeme od 16,00 do 18,30.
  • Večera u 18,30.
  • Disko ili filmska večer od 19,30 do 21,30.

2. dan

• Odjava iz hotela i doručak u 8,00.
  • Od 8, 30 učenici obilaze memorijalne lokacije: Trpinjska cesta, Kukuruzni put- put spasa, Mjesto sjećanja Vukovarska bolnica 91, izložbene prostore Memorijalnog centra, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata i Masovnu grobnicu Ovčara.
  • Ručak u 13,30 i podjela lunch paketa  za povratak domovima
  •  15,00 do 15,45 Škola mira i kviz za učenike (naši predstavnici na kvizu su Petar Hadeljan iz 8.a i Leonard Horvat iz 8.b)
  • Oko 16,00 ukrcaj na autobuse i povratak domovima oko 22 sata.

VAŽNO!

Učenici sa sobom trebaju ponijeti zdrastvenu iskaznicu i osobnu iskaznicu ako je posjeduju.

PRATITELJI: Zvonko Kalanjoš, Iva Mihalic Krčmar, Nina Pintarić, Nevenka Polanec-Petek, Natalija Štefanić