3u1

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 7. 12. 2017.

Što Božić, Afrika i matematika imaju zajedničko?

Neobična večer održala se 7.12.2017. u Osnovnoj školi Tomaša Goričanca Mala Subotica.

Večer smo započeli s druženjem, izložbom fotografija i predavanjem na temu „Afrika v Sobočkim srcima“. Predavanje je organizirano u svrhu približavanja problematike odrastanja i školovanja djece u Africi, kao podloga za daljnje provođenje UNICEF-ovog projekta „Škole za Afriku“. Predavanje su održale učiteljica, putoholičar Iva Mihalic Krčmar i  socijalna pedagoginja koja je volontirala u Africi Lucia Štampar. Gošće su nam prezentirale dobre i loše strane života u afričkim zemljama. Ulaznica za predavanje bila je simbolična, jedna povratna PVC boca, jer upravo su boce te koje skupljamo u projektu „Škole za Afriku“.

Učenici članovi školske zadruge „Drenek“ pripremili su školski, božićni sajam i tako nam približili duh Božića.

A duh matematike se već tradicionalno širio školskim hodnicima i razredima jer se održavala „Večer matematike“. Cilj radionica na temu matematike bio je potaknuti izgradnju pozitivnog stava prema matematici. Učiteljice su ove godine odlučile organizirati zabavne aktivnostima i na taj način pokazati da matematika ne mora biti „strašna“. Pokazati da i kroz igru, origami, tangrame, micro bitove, „kockaste“ majice možete usvojiti puno matematičkih pojmova i osvijestiti neke od naučenih matematičkih definicija i zakonitosti. Večer matematike bila je živa, vesela i razigrana. Učenici i roditelji odlučili su se za radionicama u kojima žele sudjelovati. „Dežurni matematičar“ bio je samo koordinator i pomoći će pri njihovoj provedbi.

I tko onda kaže da Afrika, matematika i Božić ne mogu u isti koš? Sve se može kad se hoće, moto je koji već dugi niz godina prati OŠ Tomaša Goričaca Mala Subotica.

Više fotki.