Likovni natječaj

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 11. 10. 2017.

Izložba likovnih radova: Čovjek čovjeku

Pučko otvoreno učilište dr. Jurja Žerjavića Zlatar svake godine raspisuje likovni natječaj „Čovjek čovjeku“, a izložba likovnih radova se održava u OŠ A. Kovačića Zlatar.

Ove godine je pristiglo 589 likovnih radova iz 34 osnovne škole kajkavskog govornog područja. Za izložbu je odabran 81 rad čiji su autori učenici iz 22 škole. Najveći broj izloženih likovnih radova bio je iz OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica i to čak 18 radova.

Autori izloženih radova su sljedeći učenici:

• 2.a - Mia Medvedec, Neva Novak, Leona Drvenkar, Marta Škvorc, Abel Baranašić, David Bedić
  • 3.a - Lara Berend
  • 3.b - Benjamin Šegović
  • 4.a - Josipa Horvat, Robi Kovačec, Paulina Cirkvenčić
  • 4.b - David Konjević, Pavla Podgorelec, Sara Camatta
  • 5.b - Sara Sečan

Od ukupno 6 posebno istaknutih i nagrađenih radova, čak dva su iz OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica. Nagrađene radove nacrtale su Mia Medvedec, 2.a (rad je tiskan na naslovnici zbornika) i Lara Berend,3.a.

Mentorice učenika su učiteljice razredne nastave – Ljiljana Rinkovec, Slavica Švec, Jasminka Drabić, Marija Jelenić, Blaženka Palatinuš i Nada Črep.