Sigurno u prometu

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 27. 9. 2017.

Predavanje za prvašiće

14. rujna 2017. u našu školu došla je policijska službenica PU Međimurske Irena Branović. Učenicima 1.a i 1.b razreda održala je predavanje –SIGURNO U PROMETU.

Učenici su sa zanimanjem pratili izlaganje,te su uz svoja dosadašnja iskustva saznali i nešto novo. Ponovili su znanje prelaska ceste po pješačkom prijelazu (zebri). Kao pješaci kretat će se nogostupom ili pločnikom, kad nema pločnika kreću se lijevom stranom, vozilima ususret da se vide.

Kad se voze s roditeljima u automobilu, sjedaju na stražnja sjedala a kad dosegnu visinu od 150 cm mogu sjediti naprijed na suvozačevom sjedalu.

Do svoje 14 godine mogu voziti bicikl u pratnji odrasle osobe i to s kacigom na glavi. Samostalno mogu voziti bicikl ako polože vozački ispit za bicikliste. Ta mogućnost dana je učenicima 5. razreda OŠ.

Na kraju predavanja dobili su prigodne poklone – kišne kabanice -koje su dobro vidljive u uvjetima smanjene vidljivosti. Kišne kabanice su im dobro došle već narednih kišnih dana.