Medijska grupa

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 11. 4. 2017.

Pričalice osvojile žiri

Medijska grupa naše škole okitila se još jednom nagradom. U petak 7. travnja 2017. godine u Velikom Grđevcu održana je završna svečanost Dječjeg filantropskog filmskog festivala. U Kulturnom centru „Mato Lovrak“ dodijeljene su nagrade najboljim filmovima učenika osnovnih škola.

Medijska grupa na festival se prijavila filmom Pričalice. Film govori o marljivim i vrijednim volonterkama osmog razreda Franki Benkus, Melani Dodlek, Gabrieli Ignac, Renati Oršoš i Emi Rošanić koje pod vodstvom pedagoginje Erminije Bektešević već tri godine odlaze u Područnu školu Držimurec-Strelec. Naime, one tamo malim predškolcima čitaju priče na hrvatskom i romskom jeziku.

Film je osvojio stručni žiri među kojima su bili i poznati hrvatski redatelj Vinko Brešan i producent Damir Terešak i dodijelili su filmu Pričalice prvu nagradu i proglasili ga najboljim filmom festivala. Prva nagrada je bio fotoaparat Canon EOS 1200D s dva objektiva.

Mladi ponosni filmaši autori filma su: Ivana Bašek, Jana Držanić, Hana Jankulija, Erik Krčmar, Hana Halić, Julija Janković, Toni Horvat, Lovro Farkaš, Patrik Šoštarić, Mateja Toplek. Njihove voditeljice su Iva Mihalic Krčmar i Nikolina Hampamer. Nakon svečane podjele ostatak popodneva filmaši su uživali u prekrasnoj prirodi, filmskim radionicama, vožnji turističkim vlakićem, igrom i druženjem.