Likovni natječaj

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 6. 3. 2017.

Japan u nama

OŠ Matko Vuković iz Subotice raspisala je natječaj „Japan u nama“. Natječajem se željelo potaknuti djecu na upoznavanje japanske kulture i tradicije te na upoznavanje simbola, filozofije i drugih posebnosti koje ona nosi sa sobom u načinu komunikacije, življenja i dr.

Na natječaju je sudjelovalo stotinjak škola iz Hrvatske i Srbije s više stotina radova. U kategoriji likovnih radova od 1. do 4. razreda tema je bila „Japanski vrt“.

Na natječaju su sudjelovali i učenici iz OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica. Posebno su pohvaljena dva rada naših učenica, Neve Novak, 1.a – Sklad i red japanskog vrta i Marte Novak, 1.a – Ljepota japanskog vrta. Mentorica učenicama je Ljiljana Rikovec, dipl. učiteljica razredne nastave. (ljr)