SOVA

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 15. 2. 2017.

STVARANJE FILANTROPSKE KULTURE U HRVATSKOJ

Naša škola sudjeluje u projektu „Stvaranje filantropske kulture u Hrvatskoj“. Projekt je sufinanciran iz EU programa IPA 2012 i od strane Ureda za udruge Vlade RH, a u projektu smo radili s Regionalnom zakladom za lokalni razvoj Zamah.

U sklopu projekta smo pokrenuli akciju SOVA (Sobočka organizacija volontiranja) - promicanje filnatropije te u sklopu nje do sada smo proveli ove akcije: razne sajmove, Večer matematike, Pričalice, Čepovi, Film i fotografija, Zaštita životinja...

Naša je škola provedbom tih akcija postala jedan o kandidata za certifikat „Škola filantrop“ koji će se u ožujku 2017. dodijeliti u sklopu projekta „Stvaranje filantropske kulture u Hrvatskoj“.