13. Naš mali kaj

Autor: Sanja Posavec, 30. 11. 2016.

"Zlatne roke" naših učenica

U utorak 22. 11. 2016. održala se 13. po redu manifestacija Naš mali kaj u Osnovnoj školi Mursko Središće. I ove godine domaćini su izvrsno osmislili cijeli program aktivnosti namijenjenim učenicima i njihovim mentorima. Tema „Zlatne roke“ bila je utkana u svakoj aktivnosti.

Prvi dio programa bio je radioničkog tipa. Prema svojim interesima i željama učenici su se mogli uključiti u mnogobrojne radionice. Na izbor su im bile fotografska, radionica animacije i stripa, keramičarska, dramska i mnoge druge radionice. Članovi medijske skupine Valentina Lacković, Hana Horvat i Fran Glad sudjelovali su na fotoradionici gdje su učili kako fotoaparatom uhvatiti kapljicu vode.

U vrijeme radionica održao se i jezični kviz koji zbog zanimljivih i originalnih zadataka koji njeguju kajkavsku riječ uvijek privlači puno učenika. Na kvizu je sudjelovalo 11 ekipa po tri učenika. U kvizu su sudjelovale i učenice naše škole: Elena Janković, Klara Jančec i Laura Štampar imale su „zlatne roke“ osvojivši prvo mjesto u kvizu.

Nakon kviza na red su došli mali i veliki recitatori i pjevači koji su recitirali, čitali i pjevali njemu u čast – „našem malom kaju“. Večer je bila zaokružena izvrsnom hranom koju su pripremile kuharice iz OŠ Mursko Središće  i prepričavanjem dojmova. (MHT)