Terenska nastava

Autor: Sanja Posavec, 31. 10. 2016.

Izlet u šumu PP Medvednica

Šesti razredi OŠ Tomaša Goričanca u sklopu terenske nastave posjetili su Park prirode Medvednica. Pročitajte u nastavku zanimljiu reportažu učenice Ane Francisković.

Šesti razredi OŠ Tomaša Goričanca posjetili su PP Medvednicu.Terenska nastava održala se u utorak 18. 10. 2016. s polaskom u 8,15 sati.

Nakon vožnje po planini učenici su se iskrcali i posjetili rudnik Zrinski u kojem su saznali mnogo zanimlivih informacija o rudarstvu.Nakon toga krenuli su u šumu PP Medvednica kroz koju su pješačili do Medvedgrana. Tamo su posjetili oltar domovine i popeli se na južnu kulu te posjetili palase i još su saznali legende o Crnoj kraljici.

Put kroz šumu

Učenici su pješačili kroz medvedničku šumu. Kišica je tu i tamo kapala s lišća i grana drveća. Čim su duže šetali šumom, to se više magle spuštalo. Iako je magla na kraju bila podosta gusta, to nije zaustavilo vrijedne i marljive učenike u radu. Svi su izvršili zadane zadatke i zatim se divili ljepoti prirode. Svi učenici su fotografirali pa je u PP-u Medvednica nastalo mnogo lijepih slika.

Učenici su pronašli desetak pjegavih daždevnjaka o kojima su govorili na nastavi kad su učili o životinjama kontinentalne listopadne šume. Izlaganje o pjegavom daždevnjaku imao je učenik Matija Puklek. Pjegavi daždevnjaci su zaštićene životinje, a budući da su u parku prirode, to im daje dodatnu zaštitu. Učenici su pronašli i trudnu ženku. Osim pjegavih daždevnjaka u šumi su pronašli mnoge biljke i gljive.

Osim što su fotografirali, učenici su sakupili mnogo lišća za svoje herbarije. Dio učenika je zastao slikavši daždevnjake te su se zbog magle odvojili od ostatka grupe. No s njima su bile dvije učiteljice. Na kraju su sustigli ostatak grupe i svi zajedno uputili su se do Medvedgrada. (Ana Francisković)