54. Revija filmskog stvaralaštva djece

Autor: Sanja Posavec, 13. 10. 2016.

Druga i treća nagrada za naše filmaše

54. Revija filmskog stvaralaštva djece ove se godine održala u prekrasnoj Makarskoj od 5. do 8. listopada. Medijska grupa naše škole na reviji se predstavljala s dva filma. Film „Naša Seve“, koji govori o Romkinji Severini Lajtman, učenici 7. razreda, koja je već drugu godinu sudjelovala na smotri LiDraNo i postigla zapažene rezultate te u budućnosti želi postati glumica, otvorio je 54. Reviju filmskog stvaralaštva djece.

Nagrađeni film „Život s glazbom“ od strane stručnog i dječjeg žirija govori o učitelju Hrvoju Krištofiću koji je završio Glazbenu akademiju i ima svoj bend. Uz gledanje projekcija dječjih filmova i razmjenu iskustava pratila nas je dosadna kiša, ali nas nije zaustavila da istražimo sve gradske kutove Makarske. Nije nedostajalo sunca i opuštenih razgovora uz more. (Mia Vugrinec)