Likovni natječaj „Čovjek čovjeku“ POU-a Zlatar

Autor: Sanja Posavec, 4. 10. 2016.

Izloženi radovi naših učenika

Pučko otvoreno učilište dr. Jurja Žerjavića Zlatar svake godine raspisuje likovni natječaj „Čovjek čovjeku“, a likovna izložba je uvrštena u program manifestacije Dani kajkavske riječi. Od 69 izloženih radova, devet je radova učenika OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica.

Ove godine u Zlatar su pristigla 773 likovna rada iz 42 osnovne škole kajkavskog govornog područja. Za izložbu je odabrano 69 radova. Među njima je devet radova učenika OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica. To su sljedeći učenici:

Josipa Horvat, 3.a, Paulina Cirkvenčić,3.a, Lana Štampar,3.a, Azra Novak,3.a(mentor Marija Jelenić)

Alex Horvat,4.a (mentor Štefanija Hajdarović)

Jana Držanić, 5.a, Melany Klobučarić, 5.a, Hana Jankulija, 5.a, Hana Furdi, 5.a (mentor Ljiljana Rinkovec).

Posebno je nagrađen rad Hane Furdi koji je otisnut na naslovnici zbornika.

Druga manifestacija koja se održava u sklopu Dana kajkavske riječi je „Zbor malih pjesnika“. Osnovan je s ciljem njegovanja kajkavskog narječja među djecom. Ove je godine na „Zbor malih pjesnika“ pristiglo 328 pjesama iz 48 osnovnih škola. Prosudbena komisija (prof. Željka Horvat-Vukelja, dr.sc. Joža Skok i dr.sc. Ivo Kalinski) odabrala je 43 pjesme za javno izvođenje. Među njima su i dvije pjesme učenica iz Male Subotice. To su

Zmotanec kaj učenice Ane Blažona, 6.a razred (mentor Slavica Švec) i

Smeh učenice Jane Držanić, 5.a razred (mentor Ljiljana Rinkovec).

Učenici, mentori i mnogi roditelji iz OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica proveli su 24. rujna u lijepom druženju u Zlataru. (LJR)